Niebłahe kwestie tyczące makijażu

przez | 22 grudnia, 2021

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i sądzisz, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie robić?

Miast od razu zakładać swoją porażkę, rozpocznij próbować, bo to właśnie praktyka tworzy specjalistę. A ten typ makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na trudny. W rzeczywistości, jak już opanujesz pewne podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu ledwie kilku minut – i to choćby podczas jazdy pociągiem do pracy.

Wim Hof

Daj sobie jednak nieco czasu na te ćwiczenia. Jeżeli dzierżysz pomadę bądź cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeśli za parę minut musisz wyjść do pracy bądź na uczelnię. Wyszukaj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, kiedy są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeśli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją różne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednakże nim rozpoczniesz nabywanie i próbowanie tych wszystkich wyrobów, winnaś sięgnąć raczej po podstawowe akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na malowanie nadejdzie jeszcze czas, a na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi małą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wówczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu zyskają one bardziej naturalny wygląd.

Technik malowania brwi jest zaś tak dużo. Trudno stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najlepsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu przetestować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Przetestuj również rozmaite kosmetyki do brwi i nie limituj się wyłącznie do klasycznej kredki. Przypuszczalnie znacznie lepszy efekt osiągniesz w momencie, jak pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybieramy kolor podkładu. Chcąc uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, musimy dużą wagę przyłożyć do wyboru trafnego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie wykorzystajmy poniższe porady, by sięgnąć po artykuł, który odpowiednio zadziała na naszą urodę.

Zanim jednakże zaczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny typ. Wyróżniamy trzy zasadnicze typy cery. Są to:cera sucha, tłusta oraz mieszana. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dostosowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, nieodzownie uprzednio sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Najczęściej jest ich kilka albo kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Teraz winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednakże na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnyśmy go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednakże już musimy to zrobić, bo udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to istotny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie chowają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeśli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, gdyż one jedynie podkreślą niedoskonałości naszej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *